Aranżacja okien – dodatek czy konieczność?


W przypadku doboru odpowiednich dodatków do okien – mowa tutaj głównie o roletach, żaluzjach czy zasłonach – warto zastanowić się, czy mamy na względzie główne aspekty praktyczne czy jedynie wizualne.

Rolety, żaluzje czy może zasłony?
Wybór jest głównie kwestią gustu. Wszystkie wymienione wyżej pozycje spełniają bowiem swoją funkcję, którą z założenia jest zasłonięcie okien w celu stworzenie atmosfery intymności i zaciemnienia. Szczególnie przydatne będą w pomieszczeniach bardzo nasłonecznionych, z oknami na okna sąsiadów lub w przypadku okien dachowych. Poddasza nagrzewają się bardzo szybko, a więc latem osłonięcie okien jest po prostu konieczne – inaczej narazimy się na duży dyskomfort.

Rolety i żaluzje zaciemniające
Dają nieco lepszy efekt niż same zasłony – co ważne istotny jest też ich kolor. Jeśli wybierzemy piękne, ale jasne zasłony z cienkiego materiału – nie uzyskamy oczekiwanego efektu. W przypadku rolet i żaluzji sprawa jest prostsza – rozwijamy je na całą długość okna i nie musimy martwić się o przesunięcie czy to, że są po prostu za cienkie.

Utrzymanie czystości
Pod tym kryterium królują zasłony. Wkładamy je do pralki i rozwieszamy mokre. rolety poznań i żaluzje czyści się z kolei specjalnymi środkami.

Zobacz Okna Poznań.