Klimatyczna łazienka – miejsce relaksu


Od czego zacząć projektowanie łazienki? Warto usiąść i przeanalizować własne przyzwyczajenia i nawyki. Czy wolę prysznic, czy wannę? Jaki jest mój ulubiony kolor? Czy potrzebuję w łazience azylu przestrzeni, która jest nie tylko funkcjonalna, ale też przytulna, czy stawiam wyłącznie na praktyczne rozwiązania ?

Pamiętajmy o tym, by rozplanować w detalach całą aranżację wnętrza przed wszelkimi przeróbkami instalacyjnymi. To oszczędność czasu i pieniędzy. Łazienka, która jest nowoczesna, ale i przytulna, zaprojektowana i dopieszczona w szczegółach, zarówno pod względem kolorystyki, jak i wszelkich łazienkowych akcesoriów i materiałów wykończeniowych, może stać się pokojem kąpielowym, który jest naszą strefą komfortu. Bardzo ważną funkcję pełni w niej oświetlenie. Lampy nad lustro mogą nie tylko dobrze oświetlić pojawiającą się w nim twarz, ale spełniać również funkcję dekoracyjną, podobnie jak odpowiednio dobrane kinkiety.

Pamiętajmy o tym, że zimną biel ociepli odpowiednio dobrane oświetlenie – nastrój do odprężającej kąpieli wytworzą np. halogeny, które zamontujemy nad wanną. Lampy łazienkowe powinny być wyposażone w bryzgoszczelne oprawy, by zapewnić sobie i domownikom bezpieczeństwo.
Sprawdź polecane: kinkiety łazienkowe.